Futra naturalne
Futra naturalne
Około 95% zwierząt hodowanych na futro na świecie trzymanych jest na fermach. Na fermach futrzarskich lisy, norki i jenoty zamknięte są w klatkach, w których nie mogą realizować swoich podstawowych potrzeb behawioralnych. Lisy i jenoty to w naturze zwierzęta żyjące na ogromnych obszarach – w klatce nie mogą nawet swobodnie się poruszać. Norki to zwierzęta wodno-lądowe, które na fermie nie mają możliwości pływać. Na fermach nierzadko widać przypadki agresji wobec innych zwierząt, autoagresji, kanibalizmu, stereotypii i apatii.
70% Polek i Polaków popiera zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce. (Biostat, lipiec 2024)
Państwa firma może zdecydować się na wycofanie futer naturalnych ze swojej oferty.
Ponad 1500 firm, marek i projektantów z całego świata oficjalnie zrezygnowało z naturalnych futer.
O dobrej decyzji Twojej firmy poinformujemy opinię publiczną.
Coraz większa liczba konsumentów nie chce wspierać firm i marek, które używają futer naturalnych.
Dla Twojej firmy:
Uwzględnienie deklaracji nieużywania futer naturalnych w strategii zrównoważonego rozwoju firmy pozytywnie wzmacnia publiczny wizerunek marki i wyróżnia firmę na tle konkurencji.
Firma wyznacza trend rezygnacji z wykorzystywania futer naturalnych i kształtuje kierunek, w którym będzie zmierzać moda w ciągu najbliższych kilkunastu lat.
Dla środowiska:
Futra naturalne nie są ekologiczne. Do garbowania i konserwacji futer używane są toksyczne substancje, co przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Produkcja futer prowadzi też do wysokich emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W porównaniu z innymi tekstyliami, takimi jak poliester czy poliakryl, futro wypada gorzej w 17 z 18 kategorii uwzględnionych w badaniu CE Delft
Przykład deklaracji znajduje się TUTAJ.